Hotelul Ilion 4**** este fosta reședință a unui primar din Nauplion din secolul al XIX-lea. Se află în centrul orașului vechi și are vedere la Piața Syntagma. Are mobilier clasic și camere cu teme diferite. Hotelul a fost recent renovat, dar a păstrat
toate elementele sale tradiţionale şi originale
Despre Ilion Hotel, Peninsula Peloponez – prezentare hotel, facilitati si servicii oferite
Hotelul Ilion 4**** este fosta reședință a unui primar din Nauplion din secolul al XIX-lea. Se află în centrul orașului vechi și are vedere la Piața Syntagma. Are mobilier clasic și camere cu teme diferite.
Hotelul a fost recent renovat, dar a păstrat toate elementele sale tradiţionale şi originale.În martie 2000 a deschis porţile pentru prima dată, oferă ospitalitate excepţionale într-un loc care combină un sentiment unic de senzualitate şi glamour
trecutului cu facilităţile moderne zi.
Localizare : Hotelul se află la 250 de metri de promenada orașului vechi, de unde pleacă bărci spre insula Bourtzi si doar trei minute de plaja.
Cele mai populare atracții Acropole Aspida 9 km Train station of Argos 9,1 km Megaro Trikoupi 9,6 km Ancient Theatre of Argos 9,9 km Elliniko Pyramid 11,7 km Muzeul de arheologie din Mycenae 17,7 km Archaeological Site of Mycenae 18,7 km
Camere : Unitatea dispune de 10 suite si 5 studiouri decorate in stil Renascentist de o inegalabila eleganta.
Suitele cu aer condiționat de la Ilion Hotel oferă TV prin satelit, cărți , halate ,TV ,telefon ,minibar , baie cu uscator de par . Camerele includ antichități din colecția personală a proprietarului.Wi-Fi este gratuit în zonele publice ale hotelului.
Servicii si facilitati :Ilion Hotel & Suites oferă room service între orele 09:00-23:00. Oaspeții se pot bucura de micul dejun în pat, în bistroul hotelului sau în grădină. Micul dejun include plăcinte de casă și gemuri produse de personalul hotelului.
Servicii serviciu zilnic de menaj cameră de bagaje fax/copiator serviciu de călcătorie bărbier/salon de frumuseţe spălătorie (cost suplimentar) babysitting/servicii pentru copii (cost suplimentar) room service
General încălzire seif camere de familie
Localizare: 4 Ethimiopoulou & 6 Kapodistriou str. City: Nafplio, Argolis
Informatiile si fotografiile din prezentarea unitatilor de cazare au caracter informativ si sunt furnizate de catre partenerii nostri sau preluate de pe site-urile de prezentare ale acestora. Fotografiile prezentate pe site sunt generice si nu pot fi considerata contractuale, ele reprezentand doar efortul nostru de a imbunatatii calitatea informatiilor cu privire la conditiile unitatilor de cazare. Facem eforturi permanente pentru a pastra acuratetea si actualitatea informatiilor, insa nu garantam ca informatiile sunt complete, actualizate sau nu contin erori. Va recomandam sa consultati site-urile oficiale ale hotelurilor sau sa cereti informatii actualizate agentiei.
Politicile de la Ilion Hotel, Peninsula Peloponez
Check-in
|
Intrare la ora: 2:00PM
|
Check-out
|
Plecare la ora: 12:00PM
|
|
|
|
|
Dotari camere Ilion
Bathroom;Hairdryer;Direct dial telephone;Satellite / cable TV;Radio;Individual air-conditioned;Room service;Suites - 10;Studios - 5;Bathroom;Hairdryer;Direct dial telephone;Satellite / cable TV;Radio;Individual air-conditioned;Room service;Suites - 10;Studios
- 5
Ilion Hotel - Ilion 4* Peninsula Peloponez, Peloponez, Grecia, litoral vara 2025, oferte de cazare, sejur si vacanta, Mic dejun, transport Fara transport. Rezerva online prin Direct Booking
Rezerva online la Ilion Hotel 4*, Peninsula Peloponez, Peloponnese. Hotelul Ilion 4**** este fosta reședință a unui primar din Nauplion din secolul al XIX-lea. Se află în centrul orașului vechi și a..
Intrebari frecvente- Care sunt modalitatile de plata pentru Ilion Hotel?
Puteti achita rezervarile dumneavoastra prin urmatoarele metode de plata: transfer bancar, online cu cardul sau numerar si cu cardul la sediile noastre din Bucuresti, Ploiesti, Cluj, Constanta si Suceava.
- Care sunt facilitatile oferite de Ilion Hotel?
Parcare gratuita, Sauna, Aer conditionat
- Unde este localizat Ilion Hotel?
Hotelul Ilion 4**** este fosta reședință a unui primar din Nauplion din secolul al XIX-lea. Se află în centrul orașului vechi și are vedere la Piața Syntagma. Are mobilier clasic și camere cu teme diferite. Hotelul a fost recent renovat, dar a păstrat
toate elementele sale tradiţionale şi originale
- Care este pretul mediu pe noapte la Ilion Hotel?
Pretul mediu pe noapte al camerei la Ilion Hotel este 195€. Click aici pentru a afla pretul final pentru perioada dorita.